Náš příběh

Za první myšlenkou výstavby našeho areálu stojí rodina, jejíž starší generaci již přestalo být lhostejné chátrání tohoto zajímavého objektu, a tak jej v roce 2000 koupila a započala tak dlouhou, náročnou a místy i strastiplnou rekonstrukci. Za 20 let usilovné práce se stavební záměr vyvíjel a z ruin historického mlýna, jehož historie sahá až do 14 století a možná ještě dál, se začalo tvořit stavení v podobě historického hrádku. Jak postupoval čas, tak se vyvíjel i stavební záměr, kdy nás prakticky život sám nasměroval k současnému účelu. Mladší generace projektu vdechla svěží vítr, chopila se příležitosti a společně vám nyní můžeme nabídnout netradiční svatební místo.

Nyní se Za Vratama nachází tým stavitelů a svatebních nadšenkyň, který táhne za jeden provaz. Díky vzájemné podpoře, odhodlání a důvěře ve zdárné dokončení projektu, vám můžeme nabídnout místo s dokonalou atmosférou pro váš jedinečný den. Dílo dostalo nynější podobu nejen díky vlastnímu přičinění, ale zejména díky víře v hlubší smysl života. Naše plány a projekty ještě nejsou zdaleka u konce a váš zájem a obdiv je pro nás hnacím motorem, díky kterému pro vás stále vymýšlíme novinky, abychom vám to u nás ještě více zpříjemnili.

Bohatá historie objektu a celoživotní cestovatelské poznávání nás inspirovalo k vybudování místa, kde se snoubí historie, tradice a příroda. Okouzlila nás okolní krajina, skály a řeka Jihlava,  která zde díky náhonu vytváří jedinečný ostrov, oázu plnou ptactva včetně čapí rodiny, pro kterou jsme zde vybudovali hnízdo a nyní se k nám každoročně vrací. Byly bychom rádi, kdyby tato atmosféra dýchla i na vás. Naší snahou je vytvořit pro vás místo, kde můžete zapomenout na běžné starosti.

Tým Za Vratama